Eesti sporditehnoloogia idufirma MyGames alustas koostööd USA-s karjääri tegeva Mikk Irdoja ning tema äripartneriga

Tehnopoli Startup Inkubaatori kasvuprogrammi idufirma MyGames pürgib maailma suurimaks tenniseväljakute jagamisplatvormiks. Hiljuti sõlmisid nad esinduslepingu USA-s tegutseva Mikk Irdoja ning tema sealse äripartneriga, kelle kaasabil on juba alustatud turundustegevustega sealsel turul ning liitunud esimesed väljakudki.

MyGamesi kaasasutaja ning tegevjuhi Margus Randmäe sõnul aitab koostöö realiseerida ettevõtte missiooni ja tuua reketialasid mängijatele lähemale kõige tõhusamal moel, kasvatades jagamisplatvormile üheaegselt nii pakkumist kui nõudlust. „Kuna tegemist on oma valdkonnas väga pikaajaliselt tegutsenud ja kõrgelt hinnatud ekspertidega, jõuame koostöö tulemusena otse nii väljakuomanike kui mängijateni, kelle kokku viimiseks ja murede lahendamiseks meie toode ju mõeldud ongi. On suur rõõm tõdeda, et oleme leidnud partneri, kes tunneb detailideni USA reketialade turgu nii mängija kui väljakuomaniku, aga ka treeneri vaatest,“ lisas Randmäe.

MyGamesi lepingupartneriks USA-s on New Jersey osariigis tegutsev ettevõte MiPaddle, mille asutajateks on Mikk Irdoja ja Mark Innes. Eesti tenniseparemikku kuulunud Mikk Irdoja juhatab prestiižset eraklubi ja hoiab platvormitennises USA edetabelis kõrget kolmandat kohta. Tuli ta Eesti paarismängu meistriks nii 2005. aastal Jürgen Zopiga kui ka 2009. aastal Kaia Kanepiga. Irdoja tennisekarjääri lõpuks võib pidada 2014. aastat, kui ta nimetati kuuendat korda Eesti Davis Cupi koondisse.

Lõuna-Aafrikast pärit Mark Innes kuulub samuti reketialade harrastajate tippu ning on olnud treener läbi kogu oma karjääri.

Mikk Irdoja (on the left) and Mark Innes (on the right)_MiPaddle

Ülikoolitennist asus Innes mängima 2008. aastal Ohios Walsh Universitys, andes samal ajal tennisetrenne mainekas eraklubis kuni ülikooli lõpetamiseni, peale mida keskendus platvormitennisele. Alates 2015. aastast on ta juhtinud tennise- ja reketialade direktorina mitut eraklubi nii San Franciscos kui mujal. 2020. aastal asutasid mehed ettevõtte MiPaddle, tehes padeli treeninguid inimestele kättesaadavamaks üle terve USA. 

Oma senise tegevuse jooksul on koostöö osapooled näinud, et suurte reketiklubide kõrval on hulganisti era- ja avalikke väljakuid, mis on kas selgelt alatäitunud või mille kasutust saaks oluliselt paremini reguleerida. Just selliste väljakute lihtne ja kiire väljarentimine, automaatika abil iseteeninduslikuks muutmine ning harrastajate jaoks mugav broneerimine on need väärtused, mida ühiselt USA turul pakkuma asutakse. 

„Soovime väljakuomanikele pakkuda võimalust teenida sõltumatut tulu, parandada vara kasutust ja anda omapoolne panus rohkemate mänguvõimaluste loomiseks. Mängijate jaoks tekib meeldiv alternatiiv oma lemmikala harrastamiseks väljapool kinnist ja kallist klubimudelit, lihtsalt leia, broneeri ja mängi just siis ja seal, kui sulle sobib!“ täpsustas Innes. „Oleme väga põnevil, et saame MyGames’iga koostööd alustada ja luua üheskoos rohkem reketispordi mänguvõimalusi USA turul“.

„Miljonid inimesed üle maailma jagavad erinevatel platvormidel oma kodusid, autosid, isegi lõunasööke ja riideid. Miks mitte jagada oma tenniseväljakut – mänguplatsi, mis ongi ju mõeldud mänguelamuse jagamiseks,“ lisas MyGamesi juht Margus Randmäe.

Koostööleping MyGamesi ja MiPaddle’i vahel sõlmiti 5. novembril 2021 ja esimeste päevadega lisandus MyGamesi platvormile juba 15 väljakut. Järgneva poole aasta eesmärk on aktiivne müügitöö, väljakute arvu kasvatamine ja ettevalmistus 2022 hooajaks. MyGames valmistub juba ka järgmiseks rahakaasamiseks, et kasvu USA turul veelgi võimendada.

2019. aastal Pärnus asutatud MyGames on Eesti Tennise Liidu ametlik koostööpartner ning Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammi liige. Ligi aastase testperioodi jooksul Eesti turul on MyGamesi platvormi kaudu tehtud erinevatele väljakutele ligemale 10 000 broneeringut koguväärtuses pea 220 000 eurot. Ettevõte on pärjatud „Pärnumaa aasta toote“, „Regionaalse tennise arendaja“ ning „Aasta startup“ auhindadega.