Kuidas võita matši – mõned soovitused!

Järgides üht lihtsat soovitust on võimalik tõsta oluliselt oma mängu tulemuslikkust sama tehnilise oskuse ja füüsilise võimekuse juures. Tennises võidab see, kes teeb vähem vigu, mitte see, kes teeb ilusamaid lööke. Pole ju mingi suur uudis, aga kuidas seda saavutada? Üks asi on siin kindlasti suureks abiks – VÄLDI PALLIDE LÖÖMIST VÕRKU! Löö palle “kuhu iganes”, ainult mitte võrku. Siin ei kehti vana tennisistide nali, et “madal mäng – kõrge tase!”. Mängides madalat üle võrgu vajub pall juba väikese ebapuhta tabamise korral veel nõks madalamale, kus mõistagi asub võrk. 

* Enne matši püüa aru saada, milles seisneb vastase tugevus. Millised on tema põhilised skeemid punkti võitmiseks. Hinda vastase tugevaid külgi ja mõtle, milliseid vastumeetmeid on võimalik Sul rakendada.

* Selgita välja vastase nõrkused – näiteks piiratud löögitehnilised oskused, nõrk füüsis või siis näiteks psüühilised eripärad, mis ei luba otsustaval hetkel näidata oma parimaid oskusi.

* Lähtudes sellest, koosta mängu plaan, kuidas vastast alistada. Kasuta oma tugevusi suunates rünnaku teravik vastase nõrkadele külgedele. Kui vastane liigub kehvasti, pane ta liikuma, kui eksib tihti, hoia palli mängus jne. Ühesõnaga, on vaja teha kõike seda, mis vastasele ei meeldi. Kui plaan ei tööta, muuda plaani, aga kindlasti mitte ära jätka ilma plaanita. Ka kehv plaan on parem kui ilma plaanita mängimine. Taktikat, mis on edukas, ei tohi muuta. Taktikat, mis ei too edu, peab vältimatult muutma!

Igal löögil peab olema mõte sees! Lihtsalt niisama lahmida pole mõistlik ja lõpeb tõenäoliselt kaotusega. Tennis pole lihtsalt löökide tegemine, vaid süsteemne tegevus punkti ja lõppkokkuvõttes matši võitmiseks.

Otsustavatel hetkedel, “big points”, varu kannatust ja ära kiirusta tegema kiiret viga. Kasuta siis ainult neid lööke, millega kindlalt hakkama saad. Siin pole eksperimenteerimise koht. Kui käsi väriseb, pead olema ikkagi vapper – suure tõenäosusega väriseb vastase käsi samuti, võib-olla isegi rohkem. Kui Sul on raske, võid olla kindel – vastasel pole kergem. Siin ongi koht kus näidata sisu ja tõestada oma võimekust tulla toime raske olukorraga. “Ilusa ilma” ja hea enesetundega on ka pehmod tegijad. Võrdsete vastaste puhul võidabki üldjuhul see, kes tuleb paremini toime just vaimse pingega.

Ja veel üks kasulik teadmine – tennist mängitakse jalgade ja käega, aga võidetakse peaga!

Miks on parem lüüa pall pigem pikaks kui võrku? Sellel on mitu head põhjust:

1. Tuul võib palli sisse tuua.

2. Vastane võib õhust palli vastu võtta.

3. Pikaks löödud pall jääb vahel ebapuhta tabamise tõttu lühemaks (energia väheneb) ja kukub sisse. Ehk siis, üks viga hakkab teist viga tasandama, mida madalalt mängides kunagi ei juhtu.

4. Kui pallid lendavad pikaks, siis seda on lihtne korrigeerida vähendades pisut löögienergiat ja/või “tõmmates pisut rohkem peale”. Korrigeerida võrku läinud palli on keerulisem, tavaliselt lendab järgmine siis pikaks.

Kui lööte võrku, siis ei jäta Te vastasele vähimatki võimalust eksida ega Teile punkti kinkida. Lõpeb kõik ja kohe! Suunates pidevalt palli 1-1,5m kõrguselt üle võrgu, väheneb Teie lihtvigade arv märkimisväärselt, mis lõpuks otsustab ka matši saatuse. Hoides kõrgust üle meetri võrgu kohal, lendab pall üle võrgu ka siis kui eksite peaaegu meetri allapoole ja mäng jätkub. Ehk annate vastasele veel ühe võimaluse eksida!

Lisaks tähendab kõrgus alati ka palli suuremat pikkust – Teie mäng muutub automaatselt ka pikemaks, mis on vastasele oluliselt ebamugavam ja Teile ohutum. Te ei jää enam niipalju vastase surve alla ja Teie pikkadest löökidest hakkavad hoopis vastase pallid lühemaks jääma ning saate ise hakata mängu dikteerima. See kehtib isegi ka maailma tipptasemel – näiteks Nadali keskmine palli lennukõrgus võrgu kohal on 80cm! Üllatav!?

Niisiis, mängi pallid varuga üle võrgu, et vältida võrku löömist ja Te näete, kuidas nagu imeväel hakkate võitma rohkem punkte!


Professionaalsed nõuanded ja parimad tennisetooted Holteri Tennisepoest!

MyGames nutirakendus on suurepärane abimees tennise püsiajale asendaja leidmisel.

Tegutse nii:

  • Laadi alla MyGames app Google Play´st või App Store´ist
  • Loo mäng ja kutsu teised püsiaja liikmed sellega liituma
  • Kutsu huvilised mängu jälgima
  • Kui keegi püsiaja liikmetest ei saa ootamatult osaleda, leiad jälgijate seast kiirelt asendaja