Võta mänguks eesmärk!

Paljud inimesed tahavad paremaks saada selles, mida nad teevad. Tahetakse näha mingisugust arengut. Tänases postituses toome välja ühe lihtsa võimaluse, kuidas oma tennisemäng paremale tasemele viia.

Tipptasemel mängijate puhul on taktika väga suureks osaks nende mängus. Enne mängu analüüsitakse vastase tugevusi ning nõrkusi ja muud, mis aitab tennisistil välja mõelda parima mänguplaani tulevaseks matšiks. Profitennisistidel on mänguplaani koostamisel abiks ka treener, kuid vaatame, kuidas saab igaüks ise (olenemata tasemest) enne mängu endale eesmärke seada.

Eesmärke võib liigitada mitmeti, kuid selles postituses me nendesse sügavustesse ei hakka laskuma. Selle postituse peamine sõnum on see, et absoluutselt iga mängija saab endale mänguks kui ka trenniks eesmärgi võtta. See toob üldjuhul kaasa paremad tulemused, kiirema arengu ning teadlikuma ja keskendunud oleku. Millistele eesmärkidele tuleks siis tähelepanu pöörata? 

Trennides on mõistlik võtta eesmärgiks mõne tehnilise oskuse arendamine, näiteks keskenduda eeskäe, tagakäe, servi, võrgumängu (volle) ja teiste tehniliste elementide lihvimisele. Liiga palju tehnikat puudutavaid eesmärke ei tasuks ühe trenni jooksul endale seada, sest see võib pigem mängimist segada ning mängija pea n-ö sassi ajada. Piisab sellest, kui võtta endale igaks trenniks üks eesmärk. See on kindlasti efektiivsem variant.

Võistlusmängudes pole aga enam mõistlik tehnikale nii palju keskenduda, sest tehnika parandamine on aeganõudev protsess ja see töö peaks olema tehtud trennides. Võistlustel on kasutoovaks teguriks pigem taktikaliste eesmärkide püstitamine. Vajalik on aru saada, millised on vastase tugevused ja nõrkused ning kuidas saan mina oma tugevused vastase nõrkustesse suunata. Võistlustel on hea oma fookus just sellele suunata.

Et kiiremini areneda, oleks meil kõigil mõistlik võtta endale nii igaks trenniks kui ka võistlusmänguks konkreetne eesmärk,  millele keskenduda. Nüüd kõik eesmärke seadma!

MyGames nutirakendus on suurepärane abimees tennise püsiajale asendaja leidmisel.

Tegutse nii:

  • Laadi alla MyGames app Google Play´st või App Store´ist
  • Loo mäng ja kutsu teised püsiaja liikmed sellega liituma
  • Kutsu huvilised mängu jälgima
  • Kui keegi püsiaja liikmetest ei saa ootamatult osaleda, leiad jälgijate seast kiirelt asendaja